En Son Haber 34

Yapılan inceleme sonrası Sivas Belediyesine geçerli not

Yapılan inceleme sonrası Sivas Belediyesine geçerli not

EHA.İçişleri Bakanlığı tarafından 2020 Yılı Yaz Teftişi programı çerçevesinde yapılan geniş kapsamlı teftiş sonucunda Sivas Belediyesi’ne geçer not verildi.


Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve geçmiş dönemki başkanlardan Sami Aydın ve Doğan Ürgüp’ün de dönemlerini kapsayan geniş çaplı teftiş sonucunda, mülkiye müfettişi tarafından rapor düzenlendi. Üç dönemi ele alan ‘Genel İş ve Yürütümü’ başlıklı teftiş yaklaşık bir ay sürdü.

Sayıştay denetimleri başta olmak üzere; bina ve yerleşim durumu, belediye teşkilatı, personel iş ve işlemleri, belediye başkanı, meclis ve encümeni kararları, çevre, doğa ve hayvanları koruma konusunda yürütülen faaliyetler, işyeri açma ve çalışma ruhsatları, imar, ihale ve emlak işlemleri, covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalara yer verildi.

Teftiş sonucunda Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların aynı hassasiyetle devamı, hizmet içi eğitimler ve iç denetim mekanizmasının geliştirilmesi gibi konulara vurgu yapılan raporda, incelemeye alınan konu bulunmadığı belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı