YSK’nın aldığı bu karar, demokrasimize çok ağır ve öldürücü bir darbedir. Ancak biz demokrasiyi yeniden ayağa kaldırmakta kararlıyız. İktidar bloku ile Yüksek Seçim Kurulu, demokrasimize adeta öldürücü bir darbe vurmuş olsa da biz demokrasiye olan inancımızdan taviz vermeyeceğiz. AKP’nin yatırdığı anayasa değişiklikleri yargı kurumlarını iktidara bağlı ve bağımlı hale getirmiştir. YSK’nın verdiği karar da bu yüzden çıkmıştır. Karar, haksız, hukuksuz ve adaletsizdir. Kamu vicdanında da kabul görmemiştir.

AKP ve MHP, devletin tüm gücünü kullanarak seçime giriyor. Valileri, emniyet müdürlerini, kaymakamları ve devletin tüm olanaklarını seferber ediyor. AKP, normal ve anladığımız bir siyasi parti değildir. AKP, bir devlet partisidir ve devlet partisi aynı zamanda devleti de ‘Parti Devleti’ne dönüştürmüştür.

Medyanın % 95’ni kontrol eden bir iktidar var. Bu iktidara karşı muhalefet, ancak medyanın % 5’inde sesini duyurabiliyor. Keza devletin tüm bütçesini, istediği şekilde kullanması, onlar açısından bir avantajdır ama biz buna rağmen halkın desteği ve halkın kazanmaya olan inancıyla, belediye başkanlığı seçimini yeniden kazanacağız.”

DESTEK İSTEDİ

Öte yandan, Yarkadaş röportajın ardından bir grup yurttaşla da sohbet ederek, Ekrem İmamoğlu için destek çağrısı yaptı.